باسلام ، در این پست از اخبار تلگرام - انجمن پی سی وب ، میخواهیم بپردازیم به یک خبر ورزشی - تلگرامی ، در خصوص مسابقات ریو 2016 ، که مطئنا برای علاقه مندان ورزش هم بسیار هیچان انگیز و جالب هست ، که در سایت ورزش 3 دیدم و گفتم در پی سی وب اشتراک گذاری کنم :

براساس خبری که به تازگی در سایت ورزش 3 با عنوان تلگرام‌های ویژه، ریو روی خط ورزش سه منتشر شده است خبر های ریو 2016 رو میتونید از طریق کانال این وب سایت در تلگرام بر راحتی بر روی گوشی موبایل خود دنبال نمایید .

مشخصات خبر : کد خبر: 1351050/2 زمان: 17:18 1395/05/28 بازدید: 33,911

تلگرام‌های ویژه، ریو روی خط ورزش سه

سه تکواندوکار، و تیم شش نفره کشتی آزاد ایران؛ همه آنچه باقی مانده و به مدال‌آوری‌شان امیدواریم.
این خبر بروزرسانی می‌شود...

به گزارش وب سایت "ورزش سه"، امروز و سه روز پیش رو تا یکشنبه واپسین امیدهای ایران (iran) برای کسب مدال روی صحنه می‌روند. در المپیکی که شکل و شمایل خیلی عجیبی داشت؛ اگرچه آنچنان که باید مدال نداشتیم امّا در چندین مورد هم اسیر مساله‌های ویژه‌ای مثل ناداوری و اتّفاق‌های عجیب دیگر شدیم. در میان ناکامی‌های ما امّا، ورزشکاران دنیا در دو و میدانی مدال درو می‌کنند و ورزش‌های تیمی هم در مرحله‌های پایانی و حسّاس قرار دارند.

پایان انتظار هندی‌ها با رکوردی تاریخی

سرانجام پس از روزها انتظار و انتقاد از کاروان ورزش هندوستان، ساکشی مالیک کشتی‌گیر پنجام کیلوگرمی (50kg) هندی‌ها در کشتی آزاد زنان مدال برنز گرفت تا نه تنها طلسم هند در ریو دو هزار و شانزده 2016 را بشکند، بلکه برای نخستین بار در تاریخ هندوستان را صاحب مدالی المپیکی در کشتی کند.جنگ تمام عیار در نیمه‌نهایی بسکتبال

قدرت اوّل جهان بسکتبال و مدّعی شماره 1 اروپا در نیمه‌ نهایی دیدار خواهند کرد. باید دید آمریکا (USA) که در این رقابت‌ها چند پیروزی نزدیک به دست آورد و البتّه در یک‌چهارم‌ (1/4) نهایی با اختلاف زیاد آرژانتین را شکست داد، در برابر اسپانیای همیشه مدّعی چه خواهد کرد. استرالیا و صربستان شانس این را پیدا کرده‌اند که بدون برخورد به غولهای طرف دیگر نیمه‌نهایی، از دیدار برابر هم به فینال برسند.

نکته بسیار جالب امّا اشتراک 3 تیم از 4 تیم نیمه‌ نهایی بسکتبال زنان و مردان است. در بخش زنان امشب آمریکا با فرانسه دیدار خواهد کرد.زنان بریتانیا در فینال هاکی

برای نخستین بار در تاریخ تیم هاکی زنان بریتانیا به فینال المپیک راه پیدا کرد. پیروزی 3 بر صفر مقابل نیوزیلند بریتانیا را به دیدار پایانی و رویارویی با هلند فرستاد. پیش از این در المپیک‌های هزار و نهصد و نود دو بارسلون و دو هزار و دوازده لندن زنان بریتانیایی به مدال برنز رسیده بودند که بهترین افتخار آنها بوده.

در دیدار رده‌بندی مردان بازی نیمه‌نهایی زنان تکرار خواهد شد. هلندی‌ها که با شکست آلمان به فینال زنان رسیدند، در دیدار رده‌بندی مردان باید برای مدال برنز با هاکی‌بازهای آلمان دیدار کنند. میابقه فینال هاکی مردا هم بین بلژیک و آرژانتین برگزار خواهد شد.بدمینتون مثل پینگ پنگ، در تسخیر آسیا. نخستین طلای اندونزی

شب پیش در دیدار پایانی بدمینتون مختلط اندونزی با کسب پیروزی برابر مالزی به نخستین مدال طلای خود در ریو دوهزار و شانزده رسید. دیدار رده‌بندی هم بین 2 تیم چینی برگزار شد تا 1 برنز دیگر برای این کشور کنار گذاشته شود.

این رقابت‌ها در دسته‌های 2 نفره زنان و مردان، و انفرادی زنان و مردان در مرحله نیمه‌ نهایی و رده‌بندی قرار دارد و اغلب تیم‌ها آسیایی هستند.


هواپیمای روسی روی تیم ایران سقوط کرد

در حالی که شب گذشته تیم والیبال ایران با تمام توان و انگیزه به جدال با ایتالیای نیرومند رفته بود، در نهایت امّا زور ایتالیا خیلی بیشتر از ما بود و کم آوردیم. نکته جالب بازیکنان اثرگذار تیم ایتالیا بود. زایتسف و آنتونوف، 2 بازیکنی که با آبشارها و سرویس‌های ویرانگر از اصلی‌ترین دلیل‌های شکست ایران بودند، هر 2 اصالتی روس دارند. نام آنتونوف یادآور هواپیمای روس کهن و معروف آنتونوف است!

خوشبختانه این بار سایر کسی به صفحه زایتسف و دیگران حمله نکرد. ایوان زایتسف از اولین کسانی بود که مورد تازش مجازی ایرانیان پیمان گرفت امّا حال که سایر آن‌قدر سوژه نیست.


طلای والیبال ساحلی برای آلمان؛ برزیل هر دو بازی را باخت

تیم فوتبال زنان سوئد در حالی که با شکست برزیل در ضربه‌های پنالتی عازم دیدار نهایی فوتبال المپیک شد که گروه زیادی این تیم را به ضدّ فوتبال متّهم می‌کنند و معتقدند شیوه بازی سوئد خیلی قبیح و دوست‌نداشتنی‌ست. پیش‌تر زمانی که در مرحله 1/4 نهایی آمریکا در ضربه‌های پنالتی مغلوب سوئد شد، هوپ سولو دروازه‌بان معروف آمریکا صحبت‌های تندی را علیه تیم سوئد به زبان آورد و آنها را ترسو خطاب کرد.

به هر حال 2 تیم مدّعی آمریکا و برزیل قربانی آرزوهای سوئدی‌ها برای کسب مدال طلا شدند.


سوئدی‌های زشت

تیم فوتبال زنان سوئد در حالی که با شکست برزیل در ضربه‌های پنالتی راهی دیدار پایانی فوتبال المپیک شد که گروه زیادی این تیم را به ضدّ فوتبال متّهم می‌کنند و معتقدند شیوه بازی سوئد زشت و دوست‌نداشتنی‌ست. پیش‌تر زمانی که در مرحله یک / چهارم نهایی آمریکا در ضربه‌های پنالتی مغلوب سوئد شد، هوپ سولو دروازه‌بان معروف آمریکا صحبت‌های تندی را علیه تیم سوئد به زبان آورد و آنها را ترسو خطاب کرد.

به هر حال دو تیم مدّعی آمریکا و برزیل قربانی آرزوهای سوئدی‌ها برای کسب مدال طلا شدند.


مدالی که به مادر تقدیم شد

جفری هندرسون قهرمان پرش طول ریو 2016 از آمریکا، مدال طلای خودش را تقدیم مادرش کرد. هندرسون از نوجوانی به مادرش قول گرفتن مدال المپیک داده بود؛ مادری که مبتلا به آلزایمر است. حالا او با مدال طلای پرش طول به خانه رفته و تصویر لحظه دیدار او با مادرش توی شبکه‌های اجتماعی فراگیر شده است.


والیبال. شانس مدال چین؛ آمریکا در دو نیمه‌نهایی

در حالی که شب گذشته تیم والیبال مردا برزیل با پیروزی برابر آرژانتین به نیمه‌ پایانی صعود کرد، تیم زنان کشور میزبان در دیداری نزدیک با نتیجه سه به 2 مقابل چین شکست خورد تا از کسب مدال باز بماند. در مرحله نیمه‌نهایی والیبال مردا، ایتالیا با آمریکا و روسیه با برزیل دیدار می‌کند و در بخش زنان، چین و هلند رقیب هم هستند و آمریکا با صربستان مسابقه می‌دهد.


بولت با دنیا شوخی دارد

حرکت‌های عجیب و جالب یوسین بولت در این المپیک پایان ندارد. پس از اینکه در فینال صد متر لحظه عبور از خط پایان به دوربین کنار خط لبخند زد، دیشب در رقابت مقدّماتی دویست متر با آرامش دوید و اجازه داد دونده کانادیی، برنده برنز 100 متر، هم‌پای او از خط پایان رد شود و در این حین در حال تماشا و اشاره و لبخند به این کانادایی بود.

جالب اینجاست که تا این لحظه کسی رفتار او را به غرور یا هر ویژگی منفی دیگری نسبت نداده و انگار دنیا شوخی‌های سریع‌ترین مرد دنیا را به فال نیک گرفته. حتّی دونده کانادایی، آندره دی‌گرس، که سوژه حرکت اخیر بود به پهنای صورت می‌خندید و با شوخی بولت همراهی کرد.


پرورش یوزپلنگ در جامائیکا

الاین تامپسون جامائیکایی همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده. در شرایطی که تمام دنیا خیره عملکرد یوسین بولت در دو سرعت هستند، حالا یک جامئیکایی دیگر هم مدّعی‌ست و با گرفتن طلای 100 متر و 200 متر زنان نام خود را سر زبان‌ها انداخته است. کم کم باید منتظر باشیم که تامپسون هم شروع به گرفتن عکس‌های خنده‌دار لحظه‌های آخر مسابقه کند.


این آلمان تمام نشدنی

تیم فوتبال آلمان به دیدار پایانی رقابت‌های زنان هم راه پیدا کرد. آنها با پیروزی برابر نیجریه باعث شدند فینال تمام اروپایی در بخش زنان رقم بخورد. آلمانی‌های که قهرمان جام جهانی مردان هستند و این روزها از بهترین تیم‌های فوتبال مردان را دارند، حالا در رده امیدها در هر دو بخش زنان و مردان فینالیست المپیک شدند تا چشم دنیا به فوتبال آلمان خیره شود.


در شنا حلوا خیرات می‌کنند!

حالا که یکی دو روز از پایان رقابت‌های شنا گذشته است، می‌شود نگاهی به آمار آن انداخت. 83 مدال، بله 83 مدال در شنا توزیع شده است. مطابق انتظار آمریکا با اختلافی شگفت‌انگیز بیش از رقیبان مدال کسب کرده و 33 مدال از این مدال‌ها سهم آمریکا بوده است با شانزده طلا.

استرالیا و مجارستان و ژاپن تنها تیم‌هایی هستند که پشت سر آمریکا، بیش از یک طلا دارند. بریتانیا، چین، کانادا، سوئد، ایتالیا، دانمارک، اسپانیا، قزّاقستان و سنگاپور تیم‌هایی هستند که با یک طلا و بر حسب نقره و برنز پشت هم قرار گرفته‌اند. حضور سنگاپور با طلای تاریخی شناگر جوانش که در رقابت با فلپس آمریکایی به دست آمد جالب توجّه است. آفریقای جنوبی، روسیه، فرانسه، بلژیک و بلاروس دیگر تیم‌هایی هستند که در جدول توزیع مدال شنا حضور دارند تا همه این 83 مدال بین 16 کشور تقسیم شده باشد.


چین در تعقیب بریتانیا، ژاپن و کره بالانشین

چین که در المپیک 2008 پکن توانست به لطف میزبانی رتبه نخست را در جدول توزیع مدال‌ها به دست بیاورد، این بار در تکاپو برای رسیدن به رتبه دوم و گرفتن آن از بریتانیاست. در آخرین رده‌بندی چین و بریتانیا با 19 طلا همسایه هستند امّا بریتانیا با 4 نقره بیشتر نسبت به 15 نقره چین، در رده دوم جدول باقی مانده است.

در میان آسیایی‌ها پس از چین که با اختلاف در رده سوم است، ژاپن با 10 طلا ششم است و کره جنوبی با 7 طلا در رده یازدهم. قزّاقستان با 3 طلا در رده هجدهم است تا پس از آن نوبت به کره شمالی، تایلند، ازبکستان و ایران برسد که با 2 طلا به ترتیب در جدول بر حسب تعداد نقره و برنز بایستند. باید امیدوار باشیم کسب چند طلا در کشتی آزاد و تکواندو، ایران را پشت سر سه کشور پیشرفته آسیای شرقی قرار دهد.

با زنان ژاپنی درگیر نشوید

در پایان روز سوم رقابت‌های کشتی، پایان شش وزن کشتی فرنگی مردان و سه وزن کشتی آزاد زنان، ژاپن با 3 طلا رده نخست جدول کشتی را در اختیار دارد؛ سه طلایی که در هر سه وزن زنان به دست آورده است. رقابت‌های کشتی زنان که در بخش فرنگی برگزار نخواهد شو تنها در شش وزن آزاد خواهد بود، هنوز سه وزن دیگر باقی دارد و باید دید ژاپن چند مدال طلای دیگر صید خواهد کرد.


هندبال؛ نیمه‌نهایی‌های اروپایی. قطر دوست نداشتنی حذف شد

آنگولا قهرمان آفریقایی هندبال زنان، با همه امیدهایی که برای خلق شگفتی داشت، در دیدار یک‌چهارم‌نهایی مقابل روسیه شکست خورد و از صعود به جمع چهار تیم برتر باز ماند. امشب دیدارهای نیمه‌نهایی هندبال زنان برگزار خواهد شد؛ هلند و فرانسه و نروژ و روسیه با هم دیدار خواهند کرد تا مدال‌های هندبال زنان سهم اروپا باشد.

در بخش مردان هم فردا شب، لهستان با دانمارک و آلمان با فرانسه دیدار خواهد کرد تا تکلیف فینالیست‌های هندبال در هر دو بخش مردان و زنان مشخّص شود. نکته جالب در یک‌چهارم نهایی مردان حذف کرواسی مدّعی مقابل لهستان و البّته شکست با اختلاف قطر مقابل آلمان بود؛ قطری که با تیمی وارداتی، هیچ کس دوستش نداشت.


امیدواریم مفید واقع شده باشد ، واحد اطلاع رسانی تلگرام پی سی وب

منبع ورزش سه - باز نشر پی سی وب