آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: آموزش تعریف متغیر در کاتلین Kotlin

1. hharddy آواتار ها
    hharddy
    کاربر سایت
    Dec 2016
    تهران
    25
    20
    3
    10

آموزش تعریف متغیر در کاتلین Kotlin

امروز میخوایم در رابطه با متغیر ها و انواع Data Type ها صحبت کنم و نحوه پیاده سازی آنها در کاتلین و یاد بگیریم.

من از برنامه Intellij برای کدنویسی استفاده می کنم و اگر JDK و نصب ندارید دانلود کنید.
    در کاتلین برای تعریف متغیر از کلمه کلیدی “var” استفاده می کنیم. بعد از نوشتن “var” شما باید اسم متغیر خودتون و انتخاب کنید و بعد هم مقداری که میخواهید داخل این متغیر ذخیره کنید.
    برای مثال:

کد HTML:
    var t = "Hello World"
    var c = 1234
    var m = true
    همونطور که دیدید من به هیچ عنوان نوع متغیر و ننوشتم و خود کاتلین با توجه به مقادیری که داخل متغیر قرار گرفته نوع متغیر و انتخاب تشخیص میده که به ترتیب از بالا نوع متغیر های ما String, Int, Boolean هست.
    اگر نمیخواهید متغیر خودتون و هنگام تعریف مقدار دهی کنید نیاز دارید که موقع انتخاب نام نوع متغیر هم تعیین کنید برای مثال:
    کد HTML:
    var t:String?=null
    var c:Int?=null
    var m:Boolean?=null

در کد بالا ما از علامت سوال استفاده کردیم تا متغیر قابلیت ذخیره مقدار Null را هم داشته باشه و مقدار اولیه همه متغیر ها و برابر Null قرار دادیم.
    همچنین برای تعریف متغیر میتونید از کلمه کلیدی “val” نیز استفاده کنید. متغیر هایی که با val تعریف می شوند متغیر های Read Only هستند که یکبار مقداردهی و در دفعه های بعد فقط خوانده میشوند و شما نمیتوانید مقدار این متغیر و تغییر دهید.
    ویرایش توسط hharddy : 12-10-2017 در ساعت 10:16 PM
    #1 ارسال شده در تاريخ 12-10-2017 در ساعت 10:12 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)