آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
مشاهده RSS Feed

sanjeshmoshaveran

رشته مددکاری اجتماعی

به این مطلب امتیاز بدهید
رشته مددكاري اجتماعي
رشته مددکاری اجتماعی در انتخاب رشته کنکور سراسری يكي از رشته‌هاي پر کاربرد می باشد. کارشناسان صدای سنجش جهت انتخاب رشته مددکاری اجتماعی شما را یاری می دهند .رشته مددكاري اجتماعي، یکی از رشته‌هاي کاربردی می باشد كه فارغ‌التحصيل آن می تواند با استفاده از روش‌ها و تكنيك‌هايي كه آموزش ديده است در مراکز مختلفی شروع به فعالیت بنماید .معرفی رشته مددکاری اجتماعی :

بسياري از افراد با شنیدن نام مددکار به ياد زندان‌ها و پرورشگاه‌ها مي‌افتند كه افراد مددكاردر آنجا فعاليت مي‌كنند. در واقع افرادی که به هر نحوی دچار مشکلاتی هستند با کمک مددكاری اجتماعی می توانند مشكلات خويش را حل نمايند.بنابراين اگر بخواهيم رشته مددکاری اجتماعیرا به طور خلاصه معرفي نماییم ، هدف رشته مددكاري اجتماعی اين است كه به افراد نيازمند خدمات اجتماعي كمك می کند تا مشكلات خويش را بشناسند و راه حل آن را پيدا كنند.توانايي‌ها و موقعیت شغلی رشته مددکاری اجتماعی :

يك‌ مددكاراجتماعی خود از نظر‌ روحي‌ بايد روحيه‌اي‌ قوي‌ داشته‌ باشد تا بتواند مشكلات‌ زندگي‌ انسان‌ها را حل و برطرف نماید . بنابراین باید بپذیریم كه‌ افراد زودرنج‌ وحساس‌ به‌ درد رشته‌ مددکاری اجتماعی نمي‌خورند. يك‌ مددكاراجتماعی باید بتواند در گفتگو روابط اجتماعی خوبی با دیگران برقرار نماید و لازمه ی این امر این است که ابتدا شناخت کاملی از خود داشته باشد .رشته‌ مددكاری اجتماعی از جمله رشته‌هايي‌ است‌ كه‌ داوطلبان‌ سه‌ گروه‌ آزمايشي‌ علوم‌ تجربی ، علوم‌ ریاضی و علوم‌ انساني‌ مي‌توانند آن‌ را انتخاب‌ كنند.دانشجويان‌ اين‌ رشته‌ می بایست ‌ 24 واحد كارورزي‌ و سپس‌ 2 سال‌ طرح‌ بگذرانند. و در نهایت از موقعيت‌ شغلي‌ مناسبي‌ برخوردارمی گردند و در نتيجه‌ فارغ‌التحصيلان‌ رشته‌ مددکاری اجتماعی مشكل‌ اشتغال‌ نخواهند داشت . اما با وجود مزيت‌هاي‌ رشته مددکاری اجتماعی هنوز جوانان کاملا با رشته‌ مددكاري‌ اجتماعی آشنا نیستند و این رشته کاربردی هنوز برای داوطلبان‌ كنكور ناشناخته مانده است .
درس‌هاي‌ رشته مددکاری اجتماعی :

دروس‌ پايه‌ رشته مددکاری:

مباني‌ مددكاري‌ اجتماعی، آمار مقدماتي‌، مباني‌ مردم‌شناسي‌، كاربرد آمار در خدمات‌ اجتماعي‌، اصول‌ علم‌ اقتصاد، كليات‌ حقوق‌، مباني‌ مديريت‌ و روانشناسي‌ اجتماعي‌، نظريه‌هاي‌ جامعه‌شناسي‌ ‌، روش‌ تحقيق‌ در خدمات‌ اجتماعي‌ (عملي‌)، نهاد خانواده‌، آسيب‌شناسي‌ اجتماعي‌، حقوق‌ خانواده‌ و كار، بهداشت‌ خانواده‌، جامعه‌شناسي‌ شهري‌ و توسعه‌، بهداشت‌ رواني‌، مباني‌ جامعه‌شناسي‌ ، خدمات‌ اجتماعي‌ و تعاون‌ در اسلام‌، اصول‌ علم‌ سياست‌ و مباني‌ روانشناسي‌، رياضيات‌ پایه و بررسي‌ مسايل‌ اجتماعي‌ ايران‌، مديريت‌ مؤسسات‌ خدمات‌ اجتماعي‌، كليات‌ برنامه‌ريزي‌ اقتصادي‌ و تجاري‌ و مباني‌ رفاه‌ اجتماعي‌، مباني جمعيت‌شناسي‌ و اصول‌ توانبخشي‌ و جامعه‌شناسي‌ شهري‌ و توسعه‌ و جامعه‌شناسي‌ روستايي‌ و روش تحلیل جمعیت .
دروس‌ تخصصي رشته مددکاری:

آشنايي‌ با روش‌هاي‌ مددكاري اجتماعی‌، مددكاري‌ اجتماعی گروهي‌، مدد کاری فردی و توانبخشي‌ گروه‌هاي‌ خاص‌ ، تغذيه‌، مشاوره‌ و مددكاري‌، مددكاري‌ جامعه‌اي‌ و كارورزي‌ در مددكاري‌ گروهي‌ و روانشناسي‌ كودك‌ و نوجوان‌، پويايي‌ گروهي‌، كارورزي‌ مددكاري‌ جامعه‌ ، روانشناسي‌ مرضي‌ و اقتصاد ايران‌، پروژه‌ تحقيقاتي‌ ، سرپرستي‌ در خدمات‌ اجتماعي‌ ، كارورزي‌ مددكاري‌ فردي‌ .

جهت اطلاع رسانی رشته مددكاري اجتماعي و معرفی رشته مددکاری اجتماعی با مرکز تخصصی مشاوره و کارشناسان مشاور صدای سنجش تماس بگیرید.
پاسخگویی از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور(شهرستان) با شماره ۷۰۷۰۵۰۹۶-۰۲۱ و از شهر تهران با شماره ۷۰۷۰۵۰۹۶ یا ۹۰۹۲۳۰۵۷۵۰ تماس بگیریدپاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب

مطالب مرتبط:
معرفی رشته فیزیوتراپی
معرفی رشته دامپزشکی
معرفی رشته دندانپزشکی
معرفی رشته روانشناسی
معرفی رشته حقوق
معرفی رشته مهندسی کامپیوتر
برنامه ریزی کنکور سراسری 98
شرایط شرکت در کنکور سراسری 98
منابع کنکور ریاضی 98
روش صحیح تست زنی کنکور
سوابق تحصیلی کنکور 97
ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی
رشته های علمی کاربردی
کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد
هزینه تحصیل در آلمان
تحصیل در انگلستان
آزمون IELTS
آزمون تافل

آشنایی با رشته مددکاری اجتماعیانتخاب رشته مددکاری اجتماعیبازار کار رشته مددکاری اجتماعیتعریف مددکاری اجتماعیدروس رشته مددکاری اجتماعیمددکاری اجتماعی چیستمعرفی رشته مددکاری اجتماعی
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

Designed With Cooperation

Of Creatively