آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
مشاهده RSS Feed

mahanwork

نکاتی که در زمان اجاره آپارتمان باید رعایت کنید

به این مطلب امتیاز بدهید
مراحلی که برای اجاره آپارتمان باید طی کنید:

امروزه با توجه قیمت های بالای واحد های اقامتی بسیاری تصمیم به اجاره نشینی می گیرند.این موضوع در رابطه با اجاره آپارتمان مبله نیز صادق است و بسیاری از افراد اقدام به اجاره آپارتمان روزانه در تهران می کنند. اجاره آپارتمان مسئله ای بسیار مهم است و تا حد زیادی کیفیت زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.از این رو باید در به آپارتمان مورد اجاره و ویژگی های داخلی و محیطی آن بسیار توجه کرد. در مقاله پیش رو لیستی از مراحلی که باید در حین اجاره مدنظر گرفت قرار داده ایم.

تعیین بودجه

اصلی ترین ملاک اجاره آپارتمان مبله و دیگر واحد های اقامتی تعیین بودجه ای است که قرار است به این کار اختصاص دهیم.در صورتی که شما اقدام به اجاره آپارتمان برای یک سال یا بیشتر می کنید دقت کنید که اجاره باید حداکثر 50 درصد از درآمد ماهیانه شما را در برگیرد. بیشتر از این مقدار ممکن است شرایط مالی شما را تحت تاثیر قرار دهد. پس زمان خود را صرف بررسی اجاره آپارتمان هایی که فراتر از درآمد شما هستند نکنید.
تعیین منطقه اقامت

با توجه به درآمدتان می توانید چندین محله را با توجه به ویژگی هایش برای سکونت برگزینید. سعی کنید به آن محله ها رفته و شرایط محیطی را بررسی کنید. فرهنگ و سلیقه شما در این مورد بسیار اثرگذار است اگر از محله تان خوشتان نیاید ممکن است با مشکلات بسیاری مواجه شوید.
لیست معیارها

بی شک برای هر فردی در انتخاب خانه اعمال مواردی ضروری است. از جمله این معیارها می تواند دسترسی به حمل و نقل عمومی، مغازه ها، اماکن تفریحی و … باشد. همچنین ممکن است درباره فضای داخلی مسائلی برای شما مهم باشد برای مثال برای خانم های خانه دار بزرگ بودن آشپزخانه یکی از معیارهای اساسی باشد در صورتی که برای یک شخص مجرد ممکن است اهمیت زیادی نداشته باشد. معیارها ممکن است شامل روشنایی خانه، داشتن امکانات آسانسور و پارکینگ، دارا بودن وسایل گرمایشی و سرمایشی، سن بنا و … باشد.
در صورتی که هریک از مسائل برای شما مشکل ایجاد کند باعث ناراحتی و آزار شما در دوره اقامت می شود.همه موارد ذکر شده در اجاره آپارتمان مبله نیز تاثیرگذار است چرا که به طور مستقیم اقامت شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
جستجو آپارتمان

شاید تا ده سال پیش تنها راه جستجوی خانه رجوع به آژانس املاک یا روزنامه ها بود اما امروزه با پیشرفت فناوری و ورود شبکه های اجتماعی و پررنگ شدن دنیای وب در زندگی روزمره این عمل ساده تر اتفاق می افتد. شما برای جستجوی خانه علاوه بر روش های سنتی پیشین می توانید از اپلیکیشن ها و سایت های مختص اجاره آپارتمان بهره بگیرید.یکی از مزایای استفاده از فضای مجازی این است که می توانید عکس های مربوط به آپارتمان مورد نظر را قبل از بازدید حضوری ببینید و در صورت تمایل از محل مورد نظر دیدن کنید.
بازدید خانه

سعی کنید در زمانی به بازدید خانه بروید که جز شلوغ ترین ساعات در خانه ها باشد. برای مثال عصر زمان مناسبی برای این موضوع است تا از ضخامت دیوارها و سر و صدایی که ممکن است بین واحدها جا به جا شود آگاه شوید. همچنین می توانید با محیط همسایه ها و آپارتمان ها آشنا شوید.
بهتر است هنگام بازدید و خانه ای که بازدید می کنید خالی باشد تا از ضعف های آپارتمان آگاه شوید. برای مثال چک کردن لوله‌های آب و گاز، بررسی شیر آلات دستشویی، حمام و …، بررسی وضعیت برق‌کشی و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی .
اقدام به اجاره

در صورتی که از شرایط آپارتمان راضی بودید وارد مذاکره برای اجاره با صاحبخانه شوید. در این قسمت بسیار مهم است که درباره همه جزئیات شرایط خانه اطلاع کسب کنید و درباره آن به توافق برسید. اگر قصد گرفتن تخفیف ، تبدیل کرایه به پول پیش یا برعکس را دارید بهتر است در همین مرحله این کار را انجام دهید یعنی قبل از زمان عقد قرارداد.
رفتن پای میز معامله

آخرین مرحله اجرا بستن قرارداد است. اگر اطلاعاتی از این بابت ندارید بهتر است که از فردی که آگاهی بیشتری در این زمینه دارد بهره بگیرید یا از او بخواهید در هنگام بستن قرارداد شما را همراهی کند. با این حال برخی از نکاتی که باید در حین بستن قرارداد باید به آن توجه کنید در اینجا ذکر می کنیم:
1.توجه به تاریخ آغاز و پایان قرارداد:حتماٌ به این مورد دقت کنید و اگر در محل دیگری ساکن هستید به شکلی برنامه ریزی کنید که در حین انتقال به مشکلی برنخورید.
2.بررسی اجاره‌بها و پیش‌پرداخت: حتماٌ دقت کنید این میزان باید همان مقدار توافق شده با صاحبخانه باشد.
شرایط فسخ قرارداد از جانب صاحب‌خانه
3.میزان جریمه‌ی مستأجر در صورت ترک پیش از موعد خانه: به این قسمت توجه کنید. ممکن است شما به هر دلیلی مجبور به ترک آپارتمان مورد نظر شوید. پس با خودتان تصور نکنید که قرار نیست خانه را ترک نکنید.
4.ذکر وظایف و مسئولیت‌های مربوط به هزینه‌ی تعمیرات و…: مهم است که این بخش حتما در اجاره نامه ذکر شود تا متحمل هزینه هایی که ممکن است ارتباطی به شما نداشته باشد شوید.
5.حق اجاره از جانب مستأجر : به طور معمول اینچنین حقی را برای مستاجر قائل نمی شوند.
6.بررسی قانون ها و تبصره‌ ها درباره‌ی پذیرش مهمان و محدودیت‌های رفت‌وآمد: بی توجهی به این بخش ممکن است برای شما دردسرساز شود. پس با دقت این موضوع را مورد بررسی قرار دهید.
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

Designed With Cooperation

Of Creatively