آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
مشاهده RSS Feed

HamidrezA

آموزش بخش تخلفات کاربری - سیر تا پیاز - (( قسمت سوم ))

به این مطلب امتیاز بدهید
آموزش بخش تخلفات کاربری - سیر تا پیاز - (( قسمت سوم )) :

یکسری نکات رو در این بخش لازم میدونم بهشون اشاره کنم :

در قسمت قبلی امتیاز هایی که وارد میکردید ، امتیاز های منفی هست ، یعنی اگر 1 امتیاز وارد کنید ، این امتیاز منفی هست که بعدا در بخش (افزودن گروه کاربری متخلف جدید) بدردتون میخوره :

خوب ما میخواهیم در این قسمت به شما در خصوص ایتم : افزودن گروه کاربری متخلف جدید توضیح بدیم :

مطئنم که بیش از 90% درصد کاربران از این ایتم اطلاعی ندارند . چرا ؟ چون اینقدر باید با ایتم های وی بی کار کرده باشید تا متوجه این ایتم شده باشید .

اکثر کاربران از کارکردن با ویبولتین یا اسکریپت ها می ترسند . چون همه واهمه اشون از این هست که نکنه یه وقت این جای کار خراب بشه بعد برای انجمن مشکل ساز بشه .

تا زمانی که چنین تصوری رو دارید هیچ وقت نمیتوانید یک ویبولتین کار قوی بشید ، البته این استدلال در همه اسکریپت ها هست . و کلا اگر بخواهید وب مستر حرفه ای بشید باید نترسید .

نهایت اون ایتم خراب میشه و با یک متخصص کار صحبت میکنید و باز نهایت نهایت اون اگر خراب بشه هزینه ای پرداخت میکنیدو براتون یک نفر درست میکنه ولی این خودش باعث میشه ترس تون از کارکردن با ایتم های مختلف از بین بره . خود خراب کردن و درست کردن هم اموزشی هست که من بهتون پیشنهاد میکنم .

بیش از 10 سال هست که دارم با ویبولتین کار میکنم . و نتیجه این 10 سال رو اگر بخواهم بهتون بگم این هست که اگر میخواهید وب مستری قوی باشید و بتوانید وب سایت قوی داشته باشید لازمه اون این هست که ترس تون رو از کارکردن و خراب کردن از بین ببرید .

در خیلی از کار های دنیای واقعی هم به این صورت هست ، شما هیچ وقت نمیتوانید راننده خوبی باشید و بگید من تا حالا تصادف نکردم . تصادف هم خودش یک درس در رانندگی هست . اما شما هیچ وقت نباید ، احتیاط رو فراموش کنید :

این که میگم ترس رو در خودتون با کار کردن از ویبولتین از بین ببرید به این معنی نیست که دیگه بدون پیش بینی هر بلایی میخواهید سر ویبولتین بیارید . مثلا اگر میخواهید با بخث تخلفات کاربر کار کنید . حتما یادتون باشه که قبلا تنظیمات چی ست شده و شما چی ست کردید . یا ایتم هایی که قبلا ست بوده رو یاداشت کنید و بعد هم اگر کاری کردید ، یاداشت کنید جایی .

و یا قبلش از سایت یا انجمن تون فول بکاپ بگیرید و بعد از اون هر بلایی دوست دارید سر انجمن تون بیارید و نهایت هر مشکلی پیش بیاد میتوانید بکاپ رو ریستور کنید .

در خصوص حرفه ای شدن در ویبولتین صحبت کردم . یه نکته دیگه رو هم لازم میدونم بگم و اگر نگم حیفم میاد . اونم این هست که سعی کنید ، برای حرفه ای تر شدن مطالعه کنید ، تکنیک های جستجو رو یاد بگیرید . و سئوال کنید . خوشبحتانه انجمن های زیادی در خصوص وب هست .

انجمن ها بهترین بستر برای کسب تجربه و دانش هستند . شما بدون این بستر خیلی سخت میتوانید حرفه ای بشید .

خوب بریم سراغ آموزشمون آموزش افزودن گروه کاربری متخلف جدید :

ابتدا مثل همیشه به سراغ مسیر زیر میرویم:

ادمین سی پی => منوی سمت راست => گزینه تنظیمات تخلفات کاربران => افزودن گروه کاربری متخلف جدید :

ما با این بخش چی کار میتونیم بکنیم ؟

بهتون در بالا گفتم بهتر به جای این که کاربر رو اخراج کنیم بهتر است که مثلا کاربر رو دسترسیش رو محدود کنید .

این دقیفا همون کار هست ، جلوتر بیشتر متوجه میشوید : روی اون گزینه که کلیک کنید با صفحه ای مثل صفحه زیر مواجه میشوید : (برای مشاهده تصویر در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.)
ما با این بخش مثلا میتوانیم کاری کنیم که مثلا اگر کسی 20 امتیاز منفی داشته باشه :

خود به خود به صورت اتوماتیک اخراج بشه که تنظیمات مثلا به صورت زیر میشه : (برای مشاهده تصویر در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.)البته توجه کنید که این اخراج و یا تغییر تا زمان انقضا باقی خواهد ماند . اون انقضایی هم که قبلا داشتیم رو الان فکر کنم متوجه شدید ، برای چی هست .

از این قسمت برای یک کار دیگه هم میشه استفاده کرد :

مثلا میشه یک گروه کاربری ساخت به اسم : گروه کاربری محدود :

و در اون گروه کاربری یک کاربر رو محدود کرد ، مثلا جلوی ارسال پستش رو بگیریم ، جلوی دانلود فایل پیوست رو بگریم و...

البته توجه داشته باشید باز افراط نکنید ، انقضا رو طوری تنظیم کنید که حداکثر تا 3 روز این محدودیت ها باشه ، چون بعد از اون کاربرتون رو از دست خواهید داد .

هدف از این کار این هست که کاربر رو از دست ندهید ولی به گونه ای تنبیهش کرده باشید که دیگه از این به بعد تخلف نکنه

این کار هم خیلی پیشنهاد نمیشه و باز هم یه جورایی کاربر رو اذیت میکنه ولی اگر حداقل به چنین مواردی نیاز دارید از توقیف و اخراج کاربر بهتر است .

محدود کردن دسترسی و اخراج کاربر ، مثل اعدام کردن یک فرد با زندانی کردن هست که بهتر است در برخی از مسائل فرد رو به جای اعدام زندانی کرد . که اصلاح بشه .

بعد از انجا کار ها تنظیمات رو ذخیره کنید و تمام ...

در قسمت های بعدی می پردازیم به بخش توقیف خودکار و...

امیدوازیم از این اموزش خوشتون اومده باشه . و براتون مفید واقع شده باشد .
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

Designed With Cooperation

Of Creatively