آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
مشاهده RSS Feed

Ahmadreza

برور زسانی حیرت برانگیر گوگل - و پنگوئن 4 بالاخره رسما اطلاع رسانی شد .

به این مطلب امتیاز بدهید
سلام دوستان .

خوب چند روز هست تقریبا میشه گفت از هفته پیش تو کار های سئو مون شاهد اتفاقات بسیار عجیب و قریبی بودیم . فکر میکنم ، چهارشنبه یا پنجشبنه هفته پیش بود که داشتم نمونه کار ها رو چک میکردم که وضعیت شون چجوری هست و یکسری اتفاقات جالبی رو دیدم .


از یک طرف ناراحتی و از یک طرف خوشجالی ، با کمال تعجب مشاهده کردم برخی از کار هامون که در صفحات 2 و 3 بودند و داشتیم کار میکردیم که بالاتر بیان دیدم که صفحه 1 رسیدند . و در چند لینک اول قرار گرفتد . فکر میکردم به خاطر پراکسی و یا این هست که داخل اکانت گوگلم هستم و... که بالاخره بعد از مدتی کلنجار و بررسی دوستان دیدیم ، که واقعا بله اومدن به لینک های خیلی خوبی از صفحه اول .

از این بابت خوشحال بودیم ولی خوب اتفاق ناراحت کننده دیگری رو هم شاهد بودیم که در چند نمونه افت بسیار شدید رو شاهد بودیم . که از صفحه اول لینک 1 تا 3 سایت به صفحات 2 تا 4 گوگل اومده بودند یا کلا نیست و نابود شده بودند !

و در یکسری از نمونه کار هامون هم اتفاق خاصی به وجود نیومده بود . همه این ها تناقض هایی بود که این یک هفته اخیر ذهن ما رو درگیر کرده بود از یک طرفی هم شایعاتی رو در خصوص بروز رسانی های گوگل شنیده بودیم که در این خصوص هم تحقیق و بررسی هایی رو در این یک هفته داشتیم که بالاخره بعد از بررسی ها متوجه شدیم که این مسائل شایعه نیستند و واقعا بروز رسانی در الگریتم گوگل رخ داده است .

اون هم یک بروز رسانی بزرگ که به جرات میتونم بگم در چند سال اخیر یکی از بروز رسانی های بزرگ هست . در وضعیت فعلی چنین انتظاری نمیرفت .

فقط در بروز رسانی های الگریتم های گوگل چنین مسائلی دیده میشود . البته دیگر بروز رسانی های گوگل همان طور که شاید بدونید مثل سابق نیست که یک بار در سال ، یک بار در ماه و.. باشد و شاید بشه گفت گاهی روزانه برخی از مسائل تغییر میکند و در دنیایی که دائم به سمت پیشرفت پیش میره چیز عجیبی نیست . ولی خوب حجم تغییرات این بار بسیار گسترده بود و حاکی از یک تغییر بزرگ بوده است که بعد از بررسی هایی که انجام دادیم . بالاخره فهمیدیم که گوگل در این خصوص اطلاعیه رو هم منشتر کرده است .

https://webmasters.googleblog.com/20...-our-core.html

این اطلاعیه رو میتوانید از طریف لینک فوق مشاهده نمایید . هنوز خیلی از مسائل در پاره ای از ابهامات وجود داره که معیار های جدید چی هستند و چه چیزهایی دقیقا تغییر کرده است . عده ای از صاحب نظران در این خصوص موافق این هستند که تاثیرات بک لینک و برخی از مسائل کمتر از سابق شده است و بامرگ تدریجی بک لینک ، تبلیغات متنی و یکسری از معیار های قدیم مواجه خواهیم بود .

و عده ای نیز مخالف هستند و معتقدند که شیوه های لینک سازی تغییر کرده است . و لینک سازی براساس معیار های قبلی تاثیر خود رو از دست داده است و...

که همه نظریات تا جایی درست هستند و تا جایی غلظ و به همین خاطر فعلا به شخصه نظری در این خصوص نمیدهم ولی بعد از رسیدن به نتایج قطعی تر در این خصوص بیشتر اطلاع رسانی خواهم کرد و نظرخودم رو هم اعلام مکنم.

سعی میکنم این تاپیک رو مرتب بروز رسانی کنم و تجربیاتم رو از پنگوئن 4 در اختیارتون قرار بدهم . شما هم اگر نظری یا تجربه ای دارید میتوانید به اشتراک بگذارید .

فقط یک نظریه نسبی توی این چند مدت بهش رسیدم که البته هنوز قطعی نشده است و در حد یک نظر هست .

اون هم این هست که : به شخصه براساس انالیر هایی که روی سایت هامون داشتم متوجه شدم که شیوه های سئو کلاه سفید نسبت به سابق پر رنگ تر شده است - محتوا پادشاده است تاثیر واقعی خودش رو در این بروز رسانی نشون داده است .

گوگل و موتور های جستجو دوست دارند بهترین محتوا رو به کاربران شون نشون بدهند و از چند سال پیش تا به امروز پیش بینی این که محتوا در وب پر رنگ تر بشه رو کرده بودم . در سایت هایی که بهبود خیلی خوبی داشتند تنها ما از شیوه های سئو کلاه سفید استفاده کرده بودیم .

تمرکز اصول سئو کلاه سفید روی سئو پایه ، محتوا و از این قبیل موارد هست . توی این حالت شما باید از زمان صرف نظر کنید . ولی خوب نتیجه های خوبی رو به دست بیاورید .

اما به دلیل که گاهی مشتریان تمایل به نتیجه سریع تر در کوتاه ترین زمان بودند گاهی در برخی از کار ها از شیوه های سئو کلاه خاکستری نیز استفاده شده بود . با اصول سئو کلاه خاکسری شما میتوانید زمان رو بخرید که یکی از اصولی که در این شیوه استفاده میشه همون لینک سازی هست (بک لینک) و باعث کاهش زمان میشه . بیشترین افتی که شاهد بودیم در این حالت بود

یک مثال بخواهم بزنم در باره اصول سئو کلاه سفید و کلاه خاکستری که موضوع واضح تر بشه میتونم به موضوع زیر اشاره کنم .

در کلمه " ماشین لباسشویی " شما ممکن با استفاده از اصول سئو کلاه خاکستری توی یک بازه سه ماه و کمتر به بهترین نتیجه برسید ما سه مارو x در نظر میگریم .

اگر همین کلمه رو بخواهید با اصول سئو کلاه سفید کار کنید ، ممکن است 2 تا 4 x زمان نیاز داشته باشید ولی به نظرم این زمان براساس مواردی برصرفه هست .


بگذریم ، اما خوب سایت هایی که براساس اصول کلاه سفید بالا اومده بودند و به جایگاه خوبی رسیده بوند هیچ تغییری روشون به وجود نیومده بود و چه بسیا بهتر هم شده بودند . نمونه ان سایت پی سی وب که چون از همین اصول استفاده شده بود در برخی از کلمات شاهد رشد خوبی بودیم و در کلماتی که قبلا جایگاه 1 رو فرضا داشتیم کوچکترین افتی رو شاهد نبودیم .

ولی سایت هایی که از اصول سئو کلاه خاکستری استفاده شده بود دچار افت های بسیار شدیدی شده بودند . و نظرم فعلا بیشتر این هست که اصول سئو کلاه سفید در وب پر رنگ تر شده .

البته منظورم این نیست که اصول بک لینک و سئو کلاه خاکستری از بین رفته ، به نظرم کم رنگ تر شده .

تا پست بعدی براتون بهترین ارزو ها رو دارم و امیدوارم توی این وضعیت که مقالات این حوزه خیلی کم هست بهتون این مقاله کمک بکنه .
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

Designed With Cooperation

Of Creatively