آیا میدانید شما میتوانید به صورت "کاملا رایگان" سایت ، محصول خدمات و... خود را در پی سی وب معرفی کنید ؟

فرصت را از دست ندهید
انجمن مه سفر
مشاهده RSS Feed

Ahmadreza

تغییرات در دوره های کار آموزی پی سی وب

به این مطلب امتیاز بدهید
باسلام

همان طور که شاید اطلاع داشته باشید از 15 خرداد که اخرین دوره کار آموزی مون بود ، دیگر دوره غیر حضوری نداشتیم . و به هر صورتی که بود سعی کردیم دوره ها رو به پایان برسونیم ، البته اون بازخوری که ما انتظار داشتیم حاصل نشد که در ادامه در این خصوص توضیح خواهم داد :

شیوه اموزشی که قصد پیاده سازی اون رو داشتیم ، شیوه اموزشی بود که خودمان براساس اون پیش رفتیم و برای ما موفقیت امیز بود ، آموزش هایی از جنس تجربه برای ورود به بازار کار => درآمد زایی

قبل از این که ما این شیوه رو بخواهیم به صورت مجازی تست کنیم ، بار ها اون رو به صورت حضوری تست کرده بودیم و بازخورد و نتیجه خوبی داشت که برای اشتغال زایی بیشتر علاقه مندان + کمکی هر چند کوچک به وب ایران ، تصمیم گرفتیم . اون رو به صورت مجازی + رایگان برگزار کنیم .

هدف از برگزاری این دوره ها به صورت رایگان به طورکلی همان طور که گفتیم :

- کمک به علاقه مندان برای ورود به بازار کار - ایجاد بستر های شعلی برای علاقه مندان - جذب پرسنل در پی سی وب با آموزش علاقه مندان این حوزه

دوره های حضوری پی سی وب همگی با پرداخت شهریه بودند با ظرفیت خیلی محدود برای این که دوره ها رو به یک دوره رایگان تبدیل کنیم و ظرفیت رو افزایش بدیم ، از دوستان خواستیم به جای پرداخت شهریه برای ما کار هایی رو انجام بدهند .البته بیشتر هدف ما از خواستن این کار ها هم کمک به کار اموزان بود و این نشون بدیم اطلاعات طراحی سایت بی ارزش نیست که بتونید کاملا رایگان به دست بیاورید . اموزش ها به دوستان ارائه شد ولی خوب همکاری خیلی کمی از دوستان شاهد بودیم . و ما هم نمیتونستیم به اجبار از دوستان بخواهیم که حتما یک سری از کار ها رو انجام بدهند (ساده گرفتن ! )

طاهرا این ساده بودن نتیجه معکوس داد ، ما به دوستان این اجازه رو دادیم که هر موقع دوست داشتن اموزش ها رو بررسی کنند و هر موقع تمایل داشتند پاسخ بدهند و....

- پ.ن : در دوره های حضوری کاملا روال ما برعکس بود ، اگر از کار اموزی کاری رو میخواستیم اگر انجام نمیشد ، کار آموز حتی حق حضور در جلسه بعدی رو تا انجام کار مروبطه نداشت .

یا خیلی ساده تر ، ما در دوره های مجازی سعی کردیم ، سخت گیری نداشته باشیم ، اما در دوره های حضوری سعی کردیم چه بسا سخت گیری هایمان رو هر بار بیشتر کنیم ، که نهایتا توی دوره های حضوری که سخت گیری ها بیشتر بود ، در صد موفقیت کار آموزان هم بیشتر بود ، یک امار جالبی رو اماده کردم که حتما برایتان جالب خواهد بود

در دوره های حضوری به دلیل این که دفتر پی سی وب مرکز اموزش نبود ما فقط تعداد محدودی رو میتونستیم بپذیریم یعنی هر سه ماه از بین نفرات ثبت نام کننده فقط 3 تا 5 نفر رو می پذیرفتیم . که این 3 تا 5 نفر با ازمون و ملاک هایی از بین افراد ثبت نام کننده انتخاب میشدند .

مثلا افردی که محل سکونتشون نزدیک تر به دفتر پی سی وب بود ، فقط شانس شرکت در این دوره ها رو داشتند چرا که کار اموز در مدت کار اموزی ، علاوه بر این که نزد ما کار اموز خواهد بود ، دقیقا همانند یکی از پرسنل ما نیز خواهد بود پس باید توان رفت و امد دائمی رو داشته باشد .

که در طول هر دوره نهایتا چند نفر چنین موقعیتی رو داشند و از اون افراد هم 3 تا 5 نفر براساس آزمون انتخاب می شدند . در دوره های غیر حضوری محدودیت ها کمتر بود . و هر بار 30 تا 40 نفر رو قبول میکردیم .

امروز که داشتم نتیجه ها رو بررسی میکردم از بین 3 تا 5 نفری که ما در هر دوره حضوری جذب کردیم ، 100% درصد افراد رو موفق شدیم به یک خروجی خوبی برسونیم و به دوستان شیوه در امد زایی رو اموزش دادیم . اما خوب در دوره های غیر حضوری کمتر از 10% درصد به اون نتیجه ای که میخواستیم برسونیم ، رسیدند و...

به همین دلیل تصمیم گرفتیم تصمیمات جدیدی رو در حصوص دوره های کار آموزی بگیریم . و دوره های کار آموزی غیر حضوری از این پس طبق روال جدیدی در انجمن خواهد :

- 1) دوره های غیر حضوری از این پس نیازی به ثبت نام نخواهند داشت و کاربران بلا فاصله پس از ثبت نام امکان استفاده از بستر های اموزشی انجمن رو خواهند داشت

- 2) دوره های غیر حضوری برپایه سئوال و جواب خواهد بود ، اگر کار اموزی علاقه مند به یادگیری هست با طرح پرسش و پاسخ در انجمن از طریق (انجمن پرسش و پاسخ) میتواند مسیر یادگیری خودش رو مشخص کند ،

ما در این روال کمک خواهیم کرد که خودتان مسیر یادگیری خودتون رو مشخص کنید ، در این مسیر همه روال توسط خودتون انجام خواهد شد و ما راهنما و پاسخ گو به سئوالات کاربران خواهیم بود

و به جرات میتوانیم اعلام کنیم که با تکمیل انجمن برای این بستر نخستین انجمن کار آموزی در ایران خواهیم بود در تمامی عرصه های کامپیوتر .

مثال : اگر قصد دارید طراحی سایت رو یاد بگیرید ، دیگر مثل روال سابق نیازی نیست ثبت نام کنید و 2 ماه منتظر باشید ، بلافاصله بعد از دیدن اطلاعیه های انجمن پی سی وب میتوانید در انجمن ثبت نام کنید ، اموزش هایی در خصوص کار کارکردن با انجمن اماده خواهد شد . و میتوانید درخواست خود را برای تمایل برای شرکت در دوره کار آموزی مطرح نمایید .

پس از اون ما براساس علاقه شما ، شما رو راهنمایی خواهیم کرد ، خوشبختانه اموزش های زیادی در وب هست و در این روال شاید تا 95% درصد از اموزش های اماده استفاده خواهیم کرد .

و مزایایی بسیار دیگری نسبت به طرح فعلی خواهد بود که هم برای ما و هم برای کاربران بهتر خواهد بود .

در خصوص دوره های حضوری نیز که توسط بنده مستقیما برگزار خواهد شد ، مزایایی افزوده شده است ، از جمله افزایش ظرفیت دوره ها ، حذف برخی محدودیت ها ، مثل منطقه و... که پس از اطلاع رسانی کامل دوره های غیر خضوری در این خصوص نیز توضیحات کاملی رو ارائه خواهم کرد .

امیدواریم این تغییرات مفید واقع شود .
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

Designed With Cooperation

Of Creatively